Opäť sme bežali sme Medzinárodný maratón mieru!

Prvý októbrový víkend sa už tradične niesol v znamení košického Medzinárodného maratónu mieru. Okrem otestovania si svojich síl mohli naši kolegovia z rôznych kútov Slovenska zažiť Bielu noc, či rôzne sprievodné akcie a aspoň na chvíľu tak uniknúť od svojich každodenných povinností.

184

V skratke

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach je najstarší maratón v Európe a tretí najstarší na svete (po Bostonskom a Yonkerskom). Po prvý raz sa bežal v roku 1924. Štartuje každoročne v prvú októbrovú nedeľu.  

Bežali za nás

Na 95. ročníku si zabehalo 31 našich kolegov z rôznych kútov Slovenska, z toho 26 absolvovalo polmaratón a piati si dokonca trúfli na maratón. Veľký rešpekt a vďaka za športové výkony patrí práve našim maratóncom.

Celkovým maratónskym víťazom medzi mužmi sa stal kenský bežec Raymond Kipchumba Choge s časom 2:08:10. Zo žien zvíťazila taktiež Keňanka Milliam Naktar Ebongonová, ktorá sa s výsledným časom 2:27:16 postarala o nový traťový rekord.

Víkend v znamení maratónu, ale aj ďalších atrakcií

Maratón v Košiciach nie je venovaný výlučne iba behu a bežcom. Je festivalom spoločenských, športových a kultúrnych aktivít prinášajúcich účastníkom, hosťom i všetkým Košičanom zábavu a možnosť stráviť príjemné chvíle v atmosfére tohto výnimočného podujatia. Počas maratónskeho víkendu sa už tradične konal v Košiciach najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku – Biela noc.

Už teraz sa tešíme na budúci ročník!