Získali sme ocenenie Top Employer 2019

Naša spoločnosť uspela v audite medzinárodnej organizácie „Top Employers Institute“, ktorá každoročne hodnotí tých najlepších zamestnávateľov. Zaradila sa tak medzi popredné svetové firmy, ktorým záleží na práci so svojimi zamestnancami a ich kariérnom, ale aj osobnostnom rozvoji.

Top_Employer_Slovakia_Europe_2019_Web_450x117pix

Ocenenie Top Employer sa udeľuje na základe podrobného externého auditu oddelenia ľudských zdrojov. V rámci neho sú posudzované oblasti ako rozvoj a vzdelávanie zamestnancov, príležitosti na budovanie kariéry, poskytované benefity, firemná kultúra a iné. Inštitút pre oceňovanie top zamestnávateľov sídli v Holandsku a doteraz ocenil už viac ako 1300 firiem po svete. V rámci Slovenska bolo zatiaľ ocenených len 7 spoločností.

„Veľmi nás teší, že sme v tomto audite uspeli a v rámci posudzovaných kritérií sa potvrdilo, že budovanie dobrej pracovnej atmosféry ako aj našich firemných hodnôt, ktorými sú výkon, dynamika a férovosť, nie sú len frázami, ale podarilo sa ich implementovať naprieč celou spoločnosťou. Naši zamestnanci sú pre nás skutočne dôležití, lebo tvoria DNA firmy ,“ hovorí Karin Marková, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov v spoločnosti Kaufland Slovensko.

V rámci spoločnosti je v rámci benefitov napríklad možnosť brigády a skrátených úväzkov pre mamičky na materskej, ako aj študentov, či dôchodcov. Sústreďuje sa aj na mladých a to prostredníctvom duálneho štúdia, kedy žiaci stredných škôl môžu získavať skúsenosti z praxe priamo na predajniach alebo cez platený leadership program určený pre absolventov vysokých škôl, v rámci ktorého sa pripravujú na vedúcu pozíciu v spoločnosti. „Naši zamestnanci sú u nás na prvom mieste, preto sa staráme sa nielen o ich zdravie, ale aj o ich osobný rozvoj. Nezabúdame ani na ich rodiny, ktoré podporujeme prostredníctvom grantových programov,“ dodáva Marková.

Okrem ocenenia TOP EMPLOYER 2019, ktoré získal Kaufland nielen na Slovensku, ale aj v ďalších 5 krajinách, kde pôsobí, získal aj ocenenie TOP Employer Europe 2019. Toto ocenenie vyjadruje, že je zamestnávateľom, ktorý poskytuje svojim zamestnancom jedny z najlepších pracovných podmienok v Európe. „Ziskom tohto ocenenia sme však nezaspali na vavrínoch, chceme sa ďalej rozvíjať a stále vidíme priestor na zlepšovanie,“ uzatvára K. Marková.