Rozhodujú činy

V Kauflande veríme, že rozhodujú činy. Preto sme si definovali oblasti, v ktorých chceme pomáhať a prispievať tak k lepšiemu svetu okolo nás.

P18A0825_key_sirka_final

Pomoc ľuďom v núdzi

V rámci stratégie spoločenskej zodpovednosti pomáhame viacerými dobrými skutkami. Už po piatykrát v minulom roku sme zorganizovali v spolupráci so Slovenským Červeným krížom potravinovú zbierku „Pomáhame potravinami“. Vďaka nej sa nám spoločne podarilo darovať ľuďom v núdzi viac ako 209 ton potravín a pomôcť tak viac ako 11 000 rodinám po celom Slovensku.  Ďalším významným projektom je podpora terénnych sociálnych služieb Slovenského Červeného kríža. Jeho hlavným cieľom je rozšíriť predovšetkým prepravné a opatrovateľské služby SČK po celom Slovensku a znížiť sociálnu izoláciu ľudí v núdzi.  Ďalších 20 000€ sme venovali na vzdelávanie detí v detských domovoch vďaka projektu „Daruj úsmev dvakrát“. K dobrým skutkom sa snažíme motivovať aj teba – „Divadelná kvapka krvi“  či "Daj pár deci" sú toho dôkazom.

Layer 5

Životné prostredie

Uvedomujeme si dopad našej podnikateľskej činnosti na životné prostredie a aktívne sa zasadzujeme za jeho ochranu. Preto sme pristúpili aj k znižovaniu spotreby plastov! Do roku 2025 znížime ich spotrebu minimálne o 20% vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobíme a zabezpečíme 100% recyklovateľnosť obalov výrobkov našich privátnych značiek. Do konca roku 2019 vyradíme z ponuky plastové nápojové slamky privátnych značiek, jednorazový plastový riad a vatové tyčinky do uší. Ako prvý z obchodných reťazcov sme v roku 2017 úplne vyradili z predaja najviac predávanú igelitovú tašku a dnes v ponuke nájdeš iba tašky, ktoré boli vyrobené s ohľadom na životné prostredie. Či už je to textilná taška z biobavlny, alebo taška z PET fliaš, či z recyklovaných materiálov s certifikátom Blue angel. Od 2013 staviame ekologické predajne, ktoré pomocou systému rekuperácie vykuruje v zimnom aj letnom období výlučne odpadovým teplom z chladiacich regálov. Zbierame a triedime materiál ako papier, lepenku, kartonáž, fólie, drevo, polystyrén, prenosné batérie, bioodpad a šrot, aby sme ich po použití odovzdali na recykláciu.

klanacka vyrez21

Podpora slovenskej produkcie

Slovenská pôda má výborné vlastnosti na pestovanie ovocia a zeleniny. Vďaka spolupráci s viac než 200 farmármi, ktorí jej prírodné vlastnosti naplno využívajú, dokážeme ponúknuť počas celého roka čerstvú domácu zeleninu a ovocie. Okrem lokálneho ovocia a zeleniny nájdete u nás aj lokálne produkty, či slovenské výrobky pôvodnej receptúry „Z lásky k tradícii“. Tento produktový rad prináša tradičné, poctivé mliečne a údenárske výrobky od domácich producentov, vyrobené zo surovín pochádzajúcich výlučne zo Slovenska. Vďaka spolupráci a podpore malých lokálnych výrobcov rozvíjame nielen regióny, ale menších dodávateľov, ktorí môžu s nami rásť. A čo slovenské mäso? Vieš, kedy je naozaj 100 % slovenské? Práve vtedy, keď sa celý proces od chovu až po balenie uskutočňuje na území Slovenskej republiky. Od októbra 2018 ponúkame na našich pultoch 100 % slovenské hovädzie mäso.

564

Zodpovedný sortiment

Ako zodpovedný predajca ponúkame svojim zákazníkom ekologické a certifikované výrobky - produkty s EÚ Bio pečaťou, MSC, FSC certifikátom, či s označením Fairtrade. To garantuje férové obchodné podmienky, dodržiavanie ľudských a pracovných práv, ako aj šetrnosť k životnému prostrediu pre producentov a pestovateľov z rozvojových krajín. Myslíme aj na vegetariánov a vegánov, a ponúkame produkty bez obsahu živočíšnych látok. Sú označované ochrannou známkou Európskej vegetariánskej únie, pečaťou V-Label, ktorá sa nachádza napríklad aj na privátnej značke K-take it veggie. Pre ľudí trpiacich rôznymi intoleranciami máme v ponuke bezlaktózové alebo bezlepkové výrobky s označením Lactosefree alebo Glutenfree. Keďže dôležitá je nielen ochrana prostredia, ale aj zdravie a bezpečnosť nás samotných, v sortimente sa nachádzajú aj výrobky označené ako Sustainable Cleaning, ktoré kožu ani pľúca neatakujú výparmi z agresívnych parfumovaných prostriedkov.
Ako zodpovedná firma sme sa rozhodli, že do roku 2021 zredukujeme obsah cukru, soli a tuku v priemere až o pätinu v približne 300 výrobkoch našich privátnych značiek. A to výhradne formou zníženia ich obsahu, bez použitia akýchkoľvek náhradných látok. Taktiež sme sa zaviazali, že od doku 2025 nebudeme ponúkať vo svojich predajniach vajcia z klietkového chovu a nebudeme ich používať ani na výrobu vlastných cestovín či pekárenských výrobkov.

KL_AGM_Web_Dualne vzdelavanie_640x480px_2

Zamestnanci

Tvoria skutočné DNA firmy, a preto je nesmierne dôležité starať sa o nich. Preto sme zaviedli tzv. ovocné štvrtky, či cez program Multisport ich zase motivujeme k pravidelnému pohybu a relaxácii. Popri tom im ponúkame množstvo rôznych benefitov: možnosť pravidelného vzdelávania, vernostné dovolenky, sabatical, spoločné akcie a podujatia a ďalšie finančné a nefinančné odmeny. Novinkou sú grantové programy, prostredníctvom ktorých sme sa rozhodli ešte viac podporiť našich zamestnancov. V duchu motta "Rozhodujú činy"  sa ich snažíme motivovať aj k rôznym formám dobrovoľníctva ako je napríklad projekt "Naše mesto".