Profesia days 2017 - výborná atmosféra, rekordný počet vystavovateľov aj prezident

V roku 2017 sme boli po prvýkrát súčasťou najobľúbenejšieho a najnavštevovanejšieho kariérneho podujatia Profesia days. Siedmy ročník zaznamenal rekordný počet vystavovateľov.

O tom, že Profesia days patrí medzi prestížne podujatia svojho druhu, svedčí aj účasť popredných predstaviteľov verejného života – prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana. 

Kaufland súčasťou dvoch zón

Kolegov z oddelenia Vzdelávania a našich prvých campusákov bolo možné stretnúť v zóne Absolventi, kde okrem kariérneho programu Kaufland Potential Campus prezentovali aj duálne vzdelávanie a ďalšie možnosti pre mladých absolventov stredných a vysokých škôl.    

V hlavnom stánku, vo Všeobecnej zóne, sa na ploche 36 metrov štvorcových mohli návštevníci stretnúť a porozprávať s kolegami zo všetkých oblastí – správy, nákupu, prevádzky, nehnuteľností a centrálneho skladu v Ilave. Okrem nich sa v stánku nachádzala pútavá LED obrazovka, chutné pomarančové fresh džúsy, zábavný kvíz a terminál s voľnými pozíciami.  

„Máš na to? Nákup je výzva!“ – tejto téme sa venovali naši úspešní nákupcovia v prednáškovej miestnosti Master Class. Účastníci prednášky sa dozvedeli viac o nákupe a prakticky si vyskúšali prácu nákupcu a testovali výrobky v slepom teste.

Druhé miesto Najvystavovateľ

Pútavé stánky, príjemná atmosféra, ochota poradiť – to všetko hodnotili piati „testovači“, ktorí vystupovali ako „mysteriózni uchádzači“. Ich úlohou bolo zistiť, ktorá spoločnosť mala najkrajší stánok, akým spôsobom komunikovala s uchádzačmi, či dokázala odhaliť talent, či vedela dostatočne poradiť a ponúknuť všetky informácie, ktoré kandidáti potrebujú, keď sa chcú vo firme zamestnať. Na základe ich hodnotenia sme získali druhé miesto Najvystavovateľ, na prvom mieste sa umiestnila spoločnosť IBM. Spomedzi 170 vystavovateľov sa nám podarilo predbehnúť firmy, ktoré sa zúčastňujú podujatia už niekoľko rokov, ako spoločnosť Lidl Slovensko, Volkswagen, Accenture, Amazon, IKEA a iné.

Celú atmosféru z Profesia days vám priblíži naša fotogaléria. Tešíme sa na ďalší ročník.