Bežali sme Medzinárodný maratón mieru!

Minulý víkend sa niesol v znamení košického Medzinárodného maratónu mieru. Okrem otestovania si svojich síl mohli naši kolegovia z rôznych kútov Slovenska zažiť Bielu noc, či rôzne sprievodné akcie a aspoň na chvíľu tak uniknúť od svojich každodenných povinností.

Kosicky maraton_9

V skratke

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach je najstarší maratón v Európe a tretí najstarší na svete (po Bostonskom a Yonkerskom). Po prvý raz sa bežal v roku 1924. Štartuje každoročne v prvú októbrovú nedeľu. Tento rok sa na základe výsledkového skóre mužskej časti zaradil na 8. miesto v poradí európskych maratónov podľa portálu All Athletics. V porovnaní s vlaňajším ročníkom je to posun o jednu priečku.

Bežali za nás

Na 94. ročníku si zabehalo 28 našich kolegov z rôznych kútov Slovenska, z toho 25 absolvovalo polmaratón a traja si dokonca trúfli na maratón. Za reprezentáciu patrí všetkým veľké ĎAKUJEM.

Celkovým víťazom medzi mužmi sa stal 23-ročný Keňan Reuben Kiprop Kerio s časom 2:08:11. Zo žien zvíťazila Keňanka Sheila Jerotichová, ktorá si zlepšila traťový rekord na 2:27:34. Gratulujeme!

Víkend v znamení maratónu, ale aj ďalších atrakcií

Maratón v Košiciach nie je venovaný výlučne iba behu a bežcom. Je festivalom spoločenských, športových a kultúrnych aktivít prinášajúcich účastníkom, hosťom i všetkým Košičanom zábavu a možnosť stráviť príjemné chvíle v atmosfére tohto výnimočného podujatia. Počas maratónskeho víkendu sa už tradične konal v Košiciach najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku – Biela noc.

Už teraz sa tešíme na budúci ročník!