Kariérna cesta na Ekonomickej univerzite 

Kariérne centrum Ekonomickej univerzity v Bratislave organizovalo v dňoch 18. až 19. 10. tzv. „Kariérnu cestu“ – veľtrh práce a kariérneho poradenstva pre študentov, ktorého sme sa prvýkrát zúčastnili aj my. Hlavným cieľom tohto podujatia bolo poskytnúť spoločnostiam priamy kontakt so študentami na sprostredkovanie pracovných príležitostí, kariérnych odporúčaní a konzultácií.

DSC_0291

Naša spoločnosť mala na veľtrhu výstavný stánok, kde sme študentom poskytovali informácie o tom, v ktorých oblastiach sa v rámci Kauflandu vedia uplatniť. Ďalej sme im predstavovali náš kariérny program Kaufland Potential Campus (KPC) pre budúcich absolventov, ako aj podávali všeobecné informácie o voľných pracovných pozíciách. Okrem možnosti konzultácie so študentami pri info stánku sme využili príležitosť odprezentovať sa im vo forme prednášky. 

O čom sme prednášali?

V priebehu vyhradených 45 minút sme spoločne s účastníkmi prvého ročníka programu KPC predstavili našu spoločnosť nielen ako sieť maloobchodných prevádzok, ktoré garantujú svojim zákazníkom rozmanitý tovar v špičkovej kvalite a výhodnej cene, ale aj ako zamestnávateľa, ktorý sa v prvom rade správa spoločensky zodpovedne. V druhej časti prezentácie sme sa venovali programu Kaufland Potential Campus – za 2 roky manažérom. Kapacita prednáškovej miestnosti bola počas našej prezentácie vyťažená na maximum a účasť študentov prevýšila očakávania.

DSC_0216
Nechýbali ani campusáci!

Pri našom informačnom stánku sa vystriedali všetci aktuálni účastníci programu KPC: Lydka, David, Filip, Stano a Oddelenie vzdelávania a rozvoja. Pre našich KPC účastníkov to bola prvá skúsenosť s prezentovaním spoločnosti. Ako to vnímali?

Lydka: „Získala som nové skúsenosti. Vyskúšala som si prezentovať pred našimi rovesníkmi, zaujať ich a presvedčiť, že Kaufland ako zamestnávateľ stojí za to!“

Stano: „Návrat na pôdu vysokej školy v úlohe prednášajúceho bol pre mňa výbornou skúsenosťou. Som rád, že som mohol budúcim potenciálnym kolegom ukázať všetky výhody programu KPC.“

Veríme, že naša prezentácia a pozitívny prístup priláka nových záujemcov nielen do programu pre budúcich manažérov, ale aj do nášho obchodného reťazca.