20160618_103926(0)

Turnaj sa konal v sobotu 18. júna v areáli SSV Austein. Hralo sa po 10 minút s dvojminútovou prestávkou. Aby stihli hráči odohrať všetkých 101 naplánovaných zápasov, hralo v základnej skupine paralelne niekoľko mužstiev.

Slová kapitána víťazného mužstva

„KUP je pre nás vždy veľkým športovým zážitkom a jedinečnou šancou stretnúť sa s kolegami, ktorých inak nevídame,“ povedal Miroslav Bolt, kapitán víťazného chorvátskeho mužstva. „My, Chorváti, berieme tento turnaj veľmi vážne a do hry dávame všetko. Či už prehráme alebo vyhráme – najdôležitejšia je pre nás radosť z hry a dobrý pocit, s ktorým sa vraciame domov,“ dodal, čím zhrnul dôvody svojej už štvrtej účasti na tomto turnaji.

zensky_tim
Ženská sila na KUP

Prvý čisto ženský futbalový tím vytvorila Vanessa Stapf a „Kaufland Playgirls“. „Nájsť spoluhráčky nebolo až také ťažké, pretože všetky hráme futbal aj aktívne,“ povedala. Po minulé roky sa niektoré kolegyne zúčastnili turnaja a hrali v zmiešaných tímoch, čisto ženský tím je však úplnou novinkou.

„Ak by sa v budúcnosti pridalo viac hráčok, zvýšilo by to naše šance na úspech,“ zhodnotila Vanessa vyhliadky do budúcich rokov. Hoci niekedy ženám v zápasoch s mužskými družstvami chýbala výdrž, Vanessa s radosťou konštatuje, že všetky ženy hrali férovo a do hry dali maximum.

 
IMG_20160618_095551

Pochvala organizátorom

Podľa vyjadrenia viacerých hráčov aj priaznivcov turnaja sa 7. ročník zapíše do dejín ako jeden z najúspešnejších a najpestrejších. „Dovidenia v Austeine o rok," lúčili sa účastníci turnaja.